Lägg till varor för 500 SEK för att få fri frakt med BudBee Box
Din varukorg är tom!
Mitt konto
Du behöver inget konto för att handla, men om du vill så kan du Skapa ett konto eller Logga in
Sommar REA - Lite extra bra pris hela sommaren på designer brands 🌸✨
Fri frakt från 500kr
1-2 vardagar leverans
Äkta varor & Nöjd kund garanti
Vårt pris: 979 SEK
19,58 SEK/mlDoftnoter
Lime
Ris
Ingefära
Kokos
Kardemumma
Koriander
Shiso
Kanel
Mysk
Tonkaböna
Bärnsten (Amber)
Vetiver
Jasmin
Läder
Ros
Upplev en doft som dansar på huden med Etat Libre d'Orange Fils de Dieu Du Riz et des Agrumes! Denna friska eau de parfum på 50 ml kombinerar exotiska citrusnoter med en mjuk, krämig bas av ris. Perfekt för den lekfulla själen som vill sticka ut!
Utforska det lekfulla och eklektiska med Etat Libre d'Orange Fils de Dieu Du Riz et des Agrumes eau de parfum 50 ml! Denna unisexdoft, lanserad 2012 av den kreativa parfymören Ralf Schwieger, är en hemlighet både för män och kvinnor som vill ha något helt unikt. Berikad med förföriska aromer av lime och ingefära, är varje stänk en åktur genom citrusdjungeln och över en tropisk strand.
Föreställ dig att du går genom en trädgård full av liv; toppnoterna med lime, ingefärablomma, koriander och shiso ger dig en uppfriskande start på dagen. Hjärtnoterna, inklusive ris, kokos, kardemumma, kanel, jasmin och majros, skapar en mjuk och ljuvlig kärna som omsluter dig i sin värme.
Denna doft passar bäst för dagligt bruk under sommaren och våren men har också kraften att lysa upp natten. Med sin varma kryddiga och söta profil är den perfekt för alla tillfällen när du vill sticka ut. Doften är äventyrslustig; söt av kokos och elegant av citrus.
Genom att använda denna fantastiska doft kan du:
Spritza lite på handlederna eller bakom öronen innan du ger dig ut på ett nytt äventyr! Applicera gärna även vid kläder för en extra touch. Perfekt för allt från kontoret till festligheter!
Etat Libre d'Orange kännetecknas av sitt djärva tänkesätt att utmana normer inom parfymkonst; deras skapelser är ofta oväntade och alltid minnesvärda. Denna doft är främst för medelålders individer med en passion för livet och som uppskattar det extraordinära; perfekt för dem som sätter sin egen stilprägling på världen.
Bli en del av denna delikata doftberättelse idag och låt Etat Libre d'Orange Fils de Dieu Du Riz et des Agrumes stråla in i ditt liv!
Recensioner