Lägg till varor för 500 SEK för att få fri frakt med BudBee Box
Din varukorg är tom!
Mitt konto
Du behöver inget konto för att handla, men om du vill så kan du Skapa ett konto eller Logga in
🧹 Vårstädning på lagret – vår största Vår-REA någonsin! 15-40% extra på nästan allt 🌸✨
Fri frakt från 500kr
1-2 vardagar leverans
Äkta varor & Nöjd kund garanti
Nu endast: 495 SEK
Vårt pris: 579 SEK Lägsta 30-dagarspris 579 SEK
Doftnoter
Kardemumma
Örnträd (Oud)
Läder
Rökelse
Bärnsten
Spiskummin
Patchouli
Cederträ
Kanel
Guaiacträ
Muskatellsalvia
French Avenue Sultan The Conqueror Eau de Parfum 80 ml är en kvinnlig eau de parfum lanserad 2024, skapad av parfymören Carole Calmettes. Den blandar varmt kryddiga och läderartade toner för en självsäker, sensuell närvaro hela dagen. Doften öppnar med färska kryddor och ger snabbt en varm, rökig bas som sitter länge på huden. För dig som vill ha en djärv signaturdoft som känns både modern och tidlös.
Föreställ dig en kappa av kryddighet och läder: kryddig och aromatisk i toppen, rökig och balsamisk i hjärtat, och varm, träig i basen. Perfekt för vinterns dagar när du vill synas och känna dig trygg. Kombinationen av oud, läder och rök ger en rik textur som ökar din självsäkerhet och varaktighet i timmar.
Doften passar bäst på dagen under kalla månader, särskilt vintern, men fungerar också elegant på kvällen och under andra årstider när du vill ha mer närvaro.
Den här doften är för kvinnan som vill ha en djärv, självsäker signaturdoft. Passar nybörjaren som söker en tydlig karaktär, lika väl som parfymentusiasten som uppskattar läder, oud och rökiga accenter.
French Avenue är känt för samtida, väldesignade dofter med tydlig karaktär. Varumärket blandar klassiska inslag med moderna kompositioner för en urban, lyxig känsla.
Recensioner