Lägg till varor för 500 SEK för att få fri frakt med BudBee Box
Din varukorg är tom!
Mitt konto
Du behöver inget konto för att handla, men om du vill så kan du Skapa ett konto eller Logga in
Sommar REA - Lite extra bra pris hela sommaren på designer brands 🌸✨
Fri frakt från 500kr
1-2 vardagar leverans
Äkta varor & Nöjd kund garanti
Vårt pris: 649 SEK
21,63 SEK/mlDoftnoter
Ros
Mysk
Björnbär
Givenchy Very Irresistible L'Eau en Rose EDT 30 ml är en blommig, fruktig Eau de Toilette från 2014 som fokuserar på rosens charm. Den öppnar med en frisk björnbärstopp, går vidare till ett varmt roshjärta och landar i en mjuk myskbas, vilket ger en lätt men närvarande signatur som ökar självförtroendet. Doften känns silkig och pudrig, vilket ger en omedelbar känsla av elegans och trygghet under dagens möten. Parfymören bakom kompositionen är Carlos Benaïm, vilket förklarar dess noggrant balanserade rosprofil.
Doften är fruktig och blommig, med en söt, pudrig värme som smeker huden och får dig att känna dig omhuldad och självsäker. Som en bukett rosor vid fönstret på en klar vintermorgon lägger den ett subtilt, romantiskt spår som både känns lekfullt och sofistikerat. Använd den på dagtid, särskilt under kallare månader, för en mjuk men tydlig närvaro som fungerar lika bra på kontoret som på en lunchdejt.
Doften är en Eau de Toilette på 30 ml och bärs bäst på dagtid, särskilt under vintermånaderna, när den fruktiga-rosiga kombinationen ger värme och närvaro även i kall luft.
Den passar dig som gillar rosiga, lätt fruktiga dofter med en mjuk, pudrig finish. Den är perfekt om du vill känna dig varm, självsäker och lite lekfull utan att doften tar över rummet.
Givenchy är ett franskt modehus känt för elegant, modern lyx och en ren estetik. Med en silkig doftprofil som denna får du en tidlös känsla som stärker din stil och ger extra trygghet i vardagen.
Recensioner