• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Kenzo

Flower Ikebana Mimosa By Kenzo

Eau de parfum · 75 ml · Dam

gulblommig aromatisk pudrig träig citrus

En blommig, träig doft för livfulla kvinnor

673,41 SEK 8,98 SEK/ml
Vårt pris: 889 SEK
98967329 jun2 oktHögst30-dagar26 julNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

75 ml · 673,41 SEK 8,98 SEK/ml · billigast/ml 40 ml · 644,20 SEK 16,11 SEK/ml
Leverans tisdag 6 okt Bara 1 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Mimosa Mimosa Hinoki trä Hinoki trä Sesam Sesam Kumquat Kumquat

Kenzo Flower Ikebana Mimosa By Kenzo edp 75ml

Upplev en sprudlande doftresa med Kenzo Flower Ikebana Mimosa! Denna eau de parfum på 75 ml fångar solens gyllene strålar och blommornas lekfullhet. Med sina friska noter av mimosa och blommiga inslag, ger den en känsla av glädje och livfullhet – perfekt för varje tillfälle!

Upplev en fascinerande resa med Kenzo Flower Ikebana Mimosa, en doft som lanserades 2024 och är skräddarsydd för den moderna kvinnan. Denna blommiga, träiga och pudriga eau de parfum är som en solig vårdag fångad i en flaska, perfekt för jublande stunder och glädjefyllda äventyr!

Topnoterna av friskt kumquat ger en sprudlande start på din upplevelse. Det följs sedan av hjärtnoternas ljuvliga mimosa- och sesamenot som dansar tillsammans i en harmonisk melodi av blommor och kryddor. Avslutningen kommer från basnoterna av hinoki wood, vilket skapar en varm och jordnära känsla som knyter ihop alla dessa underbara dofter.

Fördelar med Kenzo Flower Ikebana Mimosa

  • En frisk citruston möter mjuka blommor, perfekt för både dag- och nattbruk.
  • Lämpar sig utmärkt under vår- och sommarmånaderna för att lysa upp dina dagar.
  • Behaglig hållbarhet på upp till 4 timmar, så du kan njuta av denna lyx hela dagen lång!

Doften kommer att passa dem med en livlig och kreativ personlighet - kanske en ung kvinna som älskar att utforska livet med öppen attityd. Kenzo Flower Ikebana Mimosa appellerar till den ungdomliga själen oavsett ålder!

Användning och scenarier

  1. Spraya parfymen på pulspunkterna: handleder, nacke och bakom öronen.
  2. Använd den före dagens början för en energirik start eller under kvällen för att krydda dina utekvällar.
  3. Blandas utmärkt med lätta kläder under varma dagar för en uppfriskande doftupplevelse.

Med Kenzo står inflytandet av naturens skönhet i centrum samtidigt som de erbjuder subtil elegans i sina produkter. Varumärket förenar traditionell japansk estetik med modern design, vilket gör varje doft speciell i sin egen rätt.

Känn hur din själ blomstrar när du bär Kenzo Flower Ikebana Mimosa! En elegant följeslagare för energiska unga kvinnor med stil - varför inte göra varje dag till ett minne värt att fira?

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.