• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Lacoste

L.12.12 Blanc Eau Intense

Eau de toilette · 100 ml · Herr

aromatisk varm kryddig citrus träig lavendel

Fräsch, kryddig och träig doft för den moderna mannen

629 SEK 6,29 SEK/ml
50 ml · 559 SEK 11,18 SEK/ml 100 ml · 629 SEK 6,29 SEK/ml · billigast/ml
Leverans onsdag 30 sep om du beställer före 12.00 Bara 2 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Mandarin Mandarin Lavendel Lavendel Kardemumma Kardemumma Muskatellsalvia Muskatellsalvia Vetiver Vetiver Sandelträ Sandelträ Läder Läder Gurkmeja (gurkmeja) Gurkmeja (gurkmeja)

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense edt 100ml

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense edt 100ml sveper in dig i en frisk, sensuell virvel av citrus och träiga noter. Den lekfulla doften är både elegant och kraftfull, perfekt för den självsäkra som vill lämna ett oemotståndligt intryck varje dag

Släpp loss din energi med Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense EDT 100 ml, en frisk och maskulin doft som lanserades 2023 och snabbt blev en favorit för män som älskar att stå ut i mängden. Skapad av de begåvade näsorna Jean-Christophe Hérault och Delphine Lebeau, bjuder denna doft på en spännande symfoni av aromatiska, träiga och kryddiga toner som piggar upp dina sinnen under vårens och sommarens ljusa dagar, men funkar lika bra när solen gått ner.

Upptäck doftens magi

  • Toppnoter: Frisk mandarinorange möter varm och kittlande curcuma (turmeric), en citrusexplosion med en twist.
  • Hjärtnoter: Aromatisk lavendel, kryddig kardemumma och jordig salvia samspelar i ett mjukt kryddigt moln.
  • Basnoter: Robust sandelträ, elegant vetiver och len läder fyller på med djup och kraftfull utstrålning.

Varför just Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense?

Den här parfymen är en perfekt följeslagare för dig som vill känna dig självsäker, fräsch och lite mystisk på samma gång. Med medellång varaktighet räcker den lätt till en halv arbetsdag eller en hel dag ute i solen. Jämfört med andra maskulina dofter sticker den ut med sin unika kombination av varmt kryddiga och jordnära inslag blandat med citrusens friska gnista och lädrets lyxiga slöja.

För vem passar den bäst?

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense är idealisk för unga vuxna till män i smart casual-åldern som älskar att kombinera sportig stil med sofistikerad elegans. Har du en aktiv livsstil fylld av sociala äventyr eller professionella möten är detta doften som lyfter ditt humör och ger dig extra karaktär.

Användningstips så får du mest ut av din parfym

  1. Spreja parfymen lätt på rena pulspunkter såsom handleder, nacke och bakom öronen; värmen hjälper doften att utvecklas naturligt.
  2. Använd gärna efter dusch när huden är återfuktad för bättre fäste.
  3. Passar perfekt både dagtid i solskenet eller kvällstid när du vill göra intryck utan att bli överväldigande.
  4. Kombinera med lättare deodorant för att fokusera på parfymens karaktär snarare än konkurrerande dofter.

Lacoste: sportig elegans möter ikonisk fransk livsstil

Lacoste är känt världen över för sin tidlösa mix av klassisk sportdesign och modern fransk stilkänsla. Med rötterna i tennisvärlden har varumärket utvecklat parfymkollektioner som speglar samma energi lekfulla, eleganta och fulla av karaktär, precis som mannen som bär dem.

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.