• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Lacoste

L.12.12 Rose

Eau de parfum · 100 ml · Dam

ros muskig citrus grön blommig

Fräsch rosdoft med mint och mysk för vårens magi

520 SEK 5,20 SEK/ml
Vårt pris: 649 SEK
64952030 aug3 okt30-dagar28 sepNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

100 ml · 520 SEK 5,20 SEK/ml · billigast/ml 50 ml · 440 SEK 8,80 SEK/ml 35 ml · 352 SEK 10,06 SEK/ml
Leverans tisdag 6 okt Bara 1 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Ros Ros Mysk Mysk Mint Mint Mandarin Mandarin Frangipani Frangipani Ambrette (Myskmalva) Ambrette (Myskmalva)

Lacoste L.12.12 Rose edp 100ml

Låt Lacoste L.12.12 Rose eau de parfum 100ml svepa in dig i en lekfull doft av frisk ros och saftig frukt, som kittlar sinnena och väcker livsglädjen. Den unika kombinationen av elegans och ungdomlig energi gör varje stund oemotståndligt sensuell och minnesvärd

Upptäck Lacoste L.12.12 Rose eau de parfum 100 ml, en sprudlande och självsäker doft för kvinnan som älskar att omge sig med en lättsam och samtidigt elegant känsla. Lanserad 2021 och skapad av parfymörerna Marie Salamagne och Ane Ayo, bjuder denna blomstrande och fruktiga parfym på en charmig upplevelse som piggar upp både sinnena och humöret.

En doft som leker med dina sinnen

Med en frisk inledning av mint och grön mandarin bjuder denna parfym på en krispig och upplyftande start. Hjärtat slår varmt och sensuellt med rosens flörtiga blomsterprakt tillsammans med exotisk frangipani, vilket skapar en djup blommig karaktär som kittlar luktsinnet. Basen avslutas mjukt och inbjudande med en mysig kombination av musk och ambrette (musk mallow) som sveper dig i en täckande, pudrig känsla, perfekt för varma dagar då du vill känna dig både pigg och feminin.

Doftnoter i fokus:

  • Toppnoter: Mandarinorange & mint ger en fräsch och citrusdoftande start
  • Hjärtnoter: Ros & frangipani blommigt, tropiskt och romantiskt
  • Basnoter: Musk & ambrette (musk mallow) sensuellt, pudrigt och varmt

För vem passar Lacoste L.12.12 Rose?

Denna parfym är som gjord för den unga, lekfulla kvinnan som vill ha ett både fräscht och blommigt signature scent under vår- och sommardagar. L.12.12 Rose passar bäst på dagen men funkar ännu bättre när kvällens äventyr väntar.

Doften attraherar dig som uppskattar en mjuk, men ändå livfull doft, fylld med naturens friskaste inslag av gröna kryddor och solmogna citrusfrukter perfekt för dig som älskar att känna dig naturligt vacker med en touch av lyx.

Vad gör Lacoste L.12.12 Rose unik?

  • Ett parfymmästerverk signerat två namnkunniga nosar: Marie Salamagne & Ane Ayo
  • Kombinationen av klassiska rosdofter med oväntade gröna och kryddiga inslag skapar ett oförglömligt intryck
  • Långvarighet upp till cirka 4 timmar lagom för hela dagens puls utan att bli överväldigande
  • Användarvänlig för både vardagliga tillställningar och mer speciella ögonblick under året

Så använder du Lacoste L.12.12 Rose eau de parfum

  1. Spraya parfymen lätt på de pulserande punkterna: handleder, halsens sidor samt bakom öronen.
  2. Låt doften torka naturligt utan att gnugga huden så att alla nyanser får komma till sin rätt.
  3. Använd gärna efter dusch när huden är fuktig för att förhöja doftens hållbarhet.
  4. Lämplig att applicera flera gånger dagligen vid behov perfekt för intensiva sommardagar eller kvällsäventyr.

Lacoste L.12.12 Rose är flexibel nog att skoja runt i stadsmiljön såväl som på picknicken i parken du blir snabbt doften som sällskapet inte kan glömma!

Om märket Lacoste Fragrances

Lacoste är ett ikoniskt varumärke känt världen över för sin sportiga elegans kombinerad med klassisk chic design. Genom sina parfymer lyckas Lacoste Fragrances skapa moderna dofter där tradition möter innovation, alltid med fokus på kvalitet, fräschör och personlighet precis som deras legendariska pikétröjor! Att bära Lacoste är att uttrycka energi, elegans och självsäkerhet i varje steg.

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.