• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Les Senteurs Gourmandes

Musc Blanc

Eau de parfum · 100 ml · Unisex

muskig pudrig vitblommig blommig frisk

Muskig och blommig doft för alla sinnen

273 SEK 2,73 SEK/ml
Vårt pris: 419 SEK
41927330 aug2 okt30-dagar28 sepNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

100 ml · 273 SEK 2,73 SEK/ml · billigast/ml 15 ml · 201 SEK 13,40 SEK/ml
Leverans tisdag 6 okt Bara 3 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts Finns att provdofta i vårt showroom!
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Mysk Mysk Pudriga noter Pudriga noter Liljekonvalj Liljekonvalj Ros Ros Ambrette (Myskmalva) Ambrette (Myskmalva) Vatten Vatten

Les Senteurs Gourmandes Musc Blanc edp 100ml

Låt dig svepas bort av Les Senteurs Gourmandes Musc Blanc, en förtrollande eau de parfum som dansar på huden. Med sina mjuka, pudriga noter av musk och subtila inslag av blommor, bjuder den in till en värld av sensualitet och lekfullhet – perfekt för varje ögonblick!

Upplev det förtrollande och unika med Les Senteurs Gourmandes Musc Blanc eau de parfum! Denna fantastiska unisexdoft, som lanserades år 2000, är lika blomstrande som en fräsch vintermorgon, perfekt att använda både dag och natt. Tänk dig en varm känsla av mjuka vita blommor som sveper omkring dig, med en vacker touch av ros som får hjärtat att slå lite snabbare.

Doften

Musc Blanc är en perfekt balans mellan muskiga, pudriga och akvatiska noter. Den sprudlar av livfullhet! Här är hur doften fördelas:

  • Toppnoter: Fräsch och inbjudande.
  • Hjärtnoter: En blommig symfoni med inslag av vita blommor.
  • Basnoter: Mjuk och musky avslutning som stannar kvar hela dagen.

Fördelar och unika egenskaper

Les Senteurs Gourmandes Musc Blanc innehåller många användningsområden. Perfekt för vardagliga äventyr eller romantiska kvällar, denna doft ger dig självförtroende och elegans. Med sin lätta och friska karaktär är den idealisk för vinter men kan även njutas året runt. Du kommer att känna dig sedd och älskad, oavsett tid på dygnet!

Användning

Att använda Musc Blanc är en upplevelse i sig!

  1. Spraya en liten mängd på pulserande ställen såsom handleder eller nacke.
  2. Låt den torka på huden utan att gnugga för att bevara doften.
  3. Njut av komplimanger under hela dagen!

Vem passar denna doft för?

Musc Blanc är idealisk för den moderna individen som uppskattar unika, fräscha dofter oavsett om du är ung eller har ett ungdomligt hjärta! Är du en kreativ själ med en kärlek för blommor? Då kommer denna doft att vara din perfekta följeslagare!

Om varumärket

Les Senteurs Gourmandes har skapat dofter som väcker känslor och minnen sedan deras början. Med sitt fokus på kvalitet och originalitet strävar de efter att varje flaska ska vara ett konstverk. Upptäck hur deras skarpa sinne för detaljer speglas i varje droppe Musc Blanc!

Låt Les Senteurs Gourmandes Musc Blanc lyfta din vardag till nya höjder med sin magiska blandning av blommig ljushet och musky djup. Varför vänta? Dyk ner i denna euforiska upplevelse idag!

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.