• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Mercedes Benz

Ultimate

Eau de parfum · 120 ml · Herr

träig frisk kryddig lavendel aromatisk fruktig

En spännande och träig doft för den moderna mannen

416 SEK 3,47 SEK/ml
Vårt pris: 629 SEK
65941629 jun1 oktHögst30-dagar26 julNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

120 ml · 416 SEK 3,47 SEK/ml · billigast/ml 75 ml · 367 SEK 4,89 SEK/ml 40 ml · 350 SEK Slutsåld
Leverans fredag 2 okt om du beställer före 12.00 Bara 3 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Lavendel Lavendel Äpple Äpple Bärnsten (Amber) Bärnsten (Amber) Sandelträ Sandelträ Muskot Muskot Cederträ Cederträ Cypress Cypress Mandarin Mandarin Patchouli Patchouli

Mercedes Benz Ultimate edp 120ml

Upplev en doft som förför och förtrollar med Mercedes Benz Ultimate eau de parfum. Denna eleganta 120 ml flaska är fylld med en symfoni av friska citrusnoter och sensuella träackord, som sveper dig in i en värld av lyx och självförtroende. En perfekt följeslagare för varje äventyr!

Utforska doftens värld med Mercedes Benz Ultimate eau de parfum 120 ml, en storslagen komposition som lanserades 2022! Denna orientalisk träiga doft är skapad av den talangfulla parfymören Olivier Cresp och är en perfekt följeslagare för moderna män. Med sin unika blandning av noter fångar den essensen av elegans och självsäkerhet.

Fördelarna med Mercedes Benz Ultimate

  • Top Noter: Första intrycket bjuder på en fräsch kombination av lavendel och cederträ, som dansar genom luften med en aromatisk känsla.
  • Hjärtnoter: Sedan följer ett fruktigt hjärta av äpple, muskot och mandarinorange; dessa noter ger en varm, kryddig och pulvrig upplevelse.
  • Basnoter: Avslutningsvis bottnar doften i sandalträ, bärnsten, cypress och patchouli för en elegant och djup finish.

Perfekt för både dag- och nattbruk under vintermånaderna, men fungerar utmärkt året runt. Tänk dig att svepa in dig i en doft som är både träig och aromatisk; ett äventyr för alla sinnen där fräscha kryddor möter sensuella toners mjukhet. Den idealiska följeslagaren för mannen som vill sticka ut ur mängden!

Användning

  1. Spraya på pulsområden såsom handlederna, bakom öronen och på nacken för att maximera doftens hållbarhet.
  2. Använd gärna på en varm kropp efter dusch för att åstadkomma en optimal avtäckning av doften.
  3. Kombinera med andra produkter från samma serie för en harmonisk upplevelse.

Passe till både formella sammanhang och avslappnade kvällar; nämn inte bara din stil utan skapa också ett starkt minne med varje spray. Perfekt för den moderna mannen oavsett om du är professionell, kreativ eller bara älskar att känna dig bra!

Bra att veta om märket

Mercedes-Benz är mer än bara bilar; de erbjuder även lyxiga dofter som speglar deras engagemang för kvalitet och innovation. Deras parfymer är skapade med samma precision som deras fordon, designade för att ge en oförglömlig upplevelse till sina användare.

Många män finner sitt självförtroende i denna doft oavsett ålder eller stil! Om du letar efter något utöver det vanliga är Mercedes Benz Ultimate eau de parfum 120 ml definitivt värt att prova. Låt din personlighet lyfta när du sveper in dig i denna aromatiska härlighet!

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.