• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Tommy Hilfiger

Tommy Girl

Eau de cologne · 100 ml · Dam

citrus blommig vitblommig fruktig aromatisk

Frisk, blommig och fruktig doft för livfulla kvinnor

429 SEK 4,29 SEK/ml
100 ml · 429 SEK 4,29 SEK/ml · billigast/ml 30 ml · 266 SEK 8,87 SEK/ml

Lagerstatus: Ej i lager - Okänd leveranstid

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly

Doftnoter

Citron Citron Kaprifol Kaprifol Grapefrukt Grapefrukt Äppelblom Äppelblom Ros Ros Lilja Lilja Magnolia Magnolia Mint Mint Jasmin Jasmin Mandarin Mandarin Camellia Camellia Cederträ Cederträ Viol Viol Svarta vinbär Svarta vinbär Sandelträ Sandelträ Läder Läder

Tommy Hilfiger Tommy Girl edc 100ml

Tommy Girl är en kvinlig doft från Tommy Hilfiger som lanserades år 1996.

Parfymen gör sig utan tvekan bäst på dagen under sommaren och våren, men fungerar självklart även på natten och under de andra årstiderna.

Doften är påtagligt blommig, något grön, fruktig och aromatisk. Den har också en magnifik doft av citrus och en förtjusande doft av vita blommor.

Toppnoterna består av Svarta vinbär, Camellia, Mandarin och Äppelblom. Sedan följer hjärtnoterna med Kaprifol, Lily, Violet, Mint, Grapefrukt, Citron och Rose. Doftens basnoter landar i Magnolia, Läder, Sandelträ, Jasmin och Cederträ.

Detta är en någorlunda stark doft, för de flesta håller den upp mot en hel arbetsdag

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.