• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Tommy Hilfiger

Tommy Now

Eau de toilette · 100 ml · Herr

varm kryddig citrus aromatisk mossig frisk kryddig

Spicy citrusdoft för den moderna mannen som njuter

539 SEK 5,39 SEK/ml
100 ml · 539 SEK 5,39 SEK/ml · billigast/ml 30 ml · 237 SEK 7,90 SEK/ml

Lagerstatus: Ej i lager - Okänd leveranstid

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly

Doftnoter

Ingefära Ingefära Ekmossa Ekmossa Bergamott Bergamott Kardemumma Kardemumma Mandarin Mandarin Amberwood Amberwood Geranium Geranium

Tommy Hilfiger Tommy Now edt 100ml

Upplev en sprudlande explosion av fräschör med Tommy Hilfiger Tommy Now edt 100ml! Denna doft bjuder på en lekfull blandning av citrus och kryddor, perfekt för den äventyrliga själen. Låt dig svepas med av dess ungdomliga energi och självsäkra karaktär – ett måste för varje stilmedveten person!

Är du redo att kickstarta din dag med en doft som verkligen sticker ut? Tommy Hilfiger Tommy Now EDT 100ml är den perfekta följeslagaren för mannen som vill kännas fräsch och självsäker. Lanserad år 2018, erbjuder denna parfym en unik upplevelse med sin Woody Spicy-karaktär.

Känn energin av frisk bergamot och mandarinorange i toppnoterna, som på ett magiskt sätt smälter samman med de kryddiga hjärtnoterna av ingefära, kortdékum och geranium. Som en julklapp till dina sinnen, dämpar basnoterna av ekmossa och bärnsten den lite jordiga känslan och ger en varm, inbjudande avslutning.

Egenskaper och fördelar

  • Dagtid eller natt? Perfekt för dagtid under vår- och sommarsäsonger men fungerar också ypperligt på natten!
  • Sensory explosion: Känn hur du omfamnas av en lyxig citrusdoft blandad med friska kryddor och en varm, träig bas.
  • Dynamisk hållbarhet: Doften håller ofta hela arbetsdagen, så du kan känna dig fräsch utan att behöva spraya om!

Tommys sweet spot är inte bara i dess arom; den är också ett ställningstagande. Den här parfymen passar perfekt för den stiliga mannen som älskar att sticka ut ur mängden, oavsett om han är ung eller ung i sinnet. En kraftfull doft för den moderna mannen!

Användningsguide

  1. Börja med ren hud: Applicera efter dusch för maximal effekt.
  2. Punkta: Spraya på handleder, bakom öronen och på nacklinjen för att sprida aromen.
  3. Balansera: Använd några sprayningar så att doften inte överväldigar; mindre är mer!

Använd denna doft när du ska ut på abonnerade aktiviteter, dejter eller bara vill känna dig extra självsäker under dagen. Vare sig det handlar om att ta en fika med vänner eller delta i affärsmöten, gör Tommy Now att du alltid upplevs som en stjärna.

Om varumärket

Tommys historia börjar 1985 med grundaren Tommy Hilfiger, en visionär inom skolnedanförskt mode. Hans varumärke har kommit att representera klassisk amerikansk stil med en modern twist. Varje produkt från Tommy Hilfiger bär med sig essensen av coolhet och elegans; något som verkligen framhävs i Tommy Now EDT.

Låt dig erövras av Tommy Hilfiger Tommy Now EDT 100ml och upptäck hur denna fantastiska doft kan lyfta din personlighet till nya höjder!

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.