• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Chloé

Rose Tangerine

Eau de toilette · 75 ml · Dam

ros citrus träig fruktig blommig

Fruktig och blommig doft för den sprudlande kvinnan

826 SEK 11,01 SEK/ml
Rek. butikspris: 1.509 SEK
1 17982630 aug1 okt30-dagar28 sepNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

75 ml · 826 SEK 11,01 SEK/ml · billigast/ml 50 ml · 588 SEK 11,76 SEK/ml 30 ml · 619 SEK Slutsåld
Leverans måndag 5 okt Bara 2 kvar i lager!

Den här varan ger fri frakt med BudBee Box. Med DHL ServicePoint gäller fri frakt från .

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Ros Ros Tangerin Tangerin Cederträ Cederträ Svarta vinbär Svarta vinbär Bärnsten (Amber) Bärnsten (Amber)

Chloé Rose Tangerine edt 75ml

Chloé Rose Tangerine eau de toilette 75ml är en doft som tar dig till en värld av lyx och elegans. Med en unik blandning av rosor och tangerin ger denna doft en fräsch och uppiggande känsla. Dess långvariga effekt gör att du kan njuta av denna underbara doft hela dagen. Perfekt för den moderna kvinnan som vill känna sig självsäker och oemotståndlig. Låt Chloé Rose Tangerine eau de toilette 75ml ta dig på en resa av sofistikerad skönhet

Chloé Rose Tangerine Eau de Toilette 75ml är en feminin doft från det populära franska modehuset Chloé, som lanserades år 2020. Denna doft är perfekt för kvinnor som vill ha en sensuell och sofistikerad doft.

Fragrancenoter

  • Toppnot: Tangerin och svarta vinbär
  • Hjärtnot: Ros
  • Basnot: Cederträ och bärnsten

Doften har en träig, fruktig, blommig och söt karaktär med en förträfflig rosdoft, en elegant citrusdoft och en härlig bärnstensdoft. Topnoterna av tangerin och svarta vinbär ger doften dess friska och fruktiga toner. Hjärtnoten av ros ger doften sin feminina ton, och basnoterna av cederträ och bärnsten ger doften dess djupare toner.

Parfymen är mest lämplig för användning på dagen under våren och sommaren men fungerar också bra på natten eller under andra årstider.

Chloé Rose Tangerine Eau de Toilette 75ml skapades av den berömda parfymören Quentin Bisch.

Användning

För bästa resultat spraya parfymen på dina handleder, nacke eller bakom öronen. Använd gärna även på kläderna för att fånga upp doften längre.

Fördelar

Denna ljuvliga doft är perfekt för kvinnor som vill ha en sensuell och sofistikerad doft att bära varje dag. Doften har långvariga effekter som håller i sig i upp till en halv arbetsdag.

Chloé Rose Tangerine Eau de Toilette 75ml har blivit mycket populär bland kvinnor i alla åldrar tack vare dess unika kombination av träiga, fruktiga, blommiga och söta noter. Detta gör det till ett utmärkt val för kvinnor som vill ha något annorlunda än de vanliga kommersiella parfymerna.

Målgrupp

Chloé Rose Tangerine Eau de Toilette 75ml passar perfekt för kvinnor som söker efter en elegant men samtidigt avslappnad doft att bära varje dag. Doften passar bra för alla åldrar men speciellt kvinnor i tjugo- till fyrtioårsåldern kommer att uppskatta dess innovativa blandning av noter.

Område & Årstid

Denna eleganta parfym är bäst lämpad för användning under våren eller sommaren när temperaturen är hög. Parfymen kan dock användas året runt vid olika tillfällen om du vill känna dig sexig eller självsäker.

Litet om märket Chloé

Modeskaparen Gaby Aghion grundade Chloés fashion house i Paris år 1952 där hon ville revolutionera haute couture genom att erbjuda sina kunder mjuka plagg i lyxiga tyger vilket blev hennes signaturstil. Märket står idag fortfarande starkt inom modeindustrin med sina tidlösa plagg samt accessoarer såsom väskor och skor. Du hittar nu Chloés välkända stil även inom deras utbud av parfymer där designflaskorna kompletterar deras tidlösa modekollektioner. Med sin elegans fortsätter Chloés traditionella image att attrahera kvinnors uppmärksamhet över hela världen.

Recensioner (1)

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.