Lägg till varor för 500 SEK för att få fri frakt med BudBee Box
Din varukorg är tom!
Mitt konto
Du behöver inget konto för att handla, men om du vill så kan du Skapa ett konto eller Logga in
Sommar REA - Lite extra bra pris hela sommaren på designer brands 🌸✨
Fri frakt från 500kr
1-2 vardagar leverans
Äkta varor & Nöjd kund garanti
Vårt pris: 1.685 SEK
33,70 SEK/mlDoftnoter
Patchouli
Kephalis
Dolce & Gabbanas Velvet Patchouli eau de parfum 50ml är en doft som tar dig på en resa till Orienten. Med en unik blandning av patchouli, kryddor och tränoter, skapar denna parfym en sensuell och mystisk aura runt dig. En stark och varaktig doft som kommer att få dig att känna dig självsäker och elegant hela dagen lång. Perfekt för dem som vill ha en sofistikerad och tidlös doft
Dolce & Gabbana Velvet Patchouli Eau de Parfum 50 ml är en unisex-doft som lanserades år 2011. Doften är varm, kryddig och balsamisk med en härlig jordig patchoulidoft och en mjuk bärnstensdoft.
Denna doft skapades av den berömda näsan Christophe Raynaud, som är känd för att skapa sofistikerade och eleganta dofter.
Dolce & Gabbana Velvet Patchouli passar bäst under höst- och vintersäsongerna, men kan också användas under dagen. Parfymen har normal långvarighet och håller upp till fyra timmar.
Denna doft är perfekt för personer som letar efter en varm och kryddig parfym som kan användas både på dagen och på natten. Med dess jordiga patchoulidoft tillsammans med den mjuka bärnstensdoften ger denna parfym en mystisk och sensuell känsla till användaren.
Dolce & Gabbana är känt för sina lyxiga produkter inom modebranschen, men deras dofter är också mycket populära. Velvet Patchouli har blivit en favorit bland många tack vare dess mystiska, sensuella och sofistikerade karaktär.
Denna doft passar både män och kvinnor som söker efter en varm, kryddig och jordig parfym med en sensuell touch. Det är idealiskt för personer som vill ha en mystisk aura runt sig när de bär denna unika doft.
Dolce and Gabbanas Velvet Patchoulo skilljer sig från andra liknande produkter på grund av dess unika jordiga patchoulidoft blandat med bärnstensdoften vilket skapar en varm, mysig atmosfär omkring dig när du använder den här speciella doften.
Dolce & Gabbanas historia började i Milano år 1985 när Domenico Dolce träffade Stefano Gabbana. Från början hade man fokus på att designa kläder men allteftersom växte verksamheten ut till andra områden som solglasögon, smycken, accessoarer samt naturligtvis även välkända dofter.
Recensioner