• SALE
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • SALE
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • REA
  • LAGERFLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SUPER
  • MEGA
  • FLYTT
  • REA
  • VI
  • FLYTTAR
  • LAGRET
  • SALE
  • REA
Oscar de la Renta

Alibi

Eau de toilette · 100 ml · Dam

blommig citrus muskig frisk fruktig

En blommig, fräsch doft för livets alla stunder

558,56 SEK 5,59 SEK/ml
Rek. butikspris: 1.025 SEK
84955929 jun3 oktHögst30-dagar26 julNu

Nuvarande rea

Prishistorik inkl. moms. Lägsta 30-dagarspris är det lägsta priset under de 30 dagarna innan rean startade.

100 ml · 558,56 SEK 5,59 SEK/ml · billigast/ml 50 ml · 389 SEK Slutsåld 30 ml · 369,59 SEK 12,32 SEK/ml
Leverans tisdag 6 okt Bara 1 kvar i lager!

BudBee Box — fri frakt från 800 SEK.

Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.

Gäller inom 30 dagar för oöppnade produkter med obrutna plomberingar och förseglingar. Returkostnad 50 kr.

Betalsätt Visa Mastercard Swish Apple Pay Google Pay
Faktura och delbetalning med Svea · Bankbetalning med Trustly
Vanligtvis redo att hämtas direkt Så länge produkten finns i lager, efter att ordern lagts
Åbäcksgatan 6, 431 67 Mölndal Mån–fre 09.00–17.00 · Lör–sön stängt

Doftnoter

Mysk Mysk Päronblom Päronblom Pion Pion Lotus Lotus Bergamott Bergamott Mandarin Mandarin Träiga noter Träiga noter Persika Persika Bärnsten (Amber) Bärnsten (Amber)

Oscar de la Renta Alibi edt 100ml

Upplev en doft som sprudlar av glädje med Oscar de la Renta Alibi edt 100ml! Denna förtrollande parfym bjuder på en lekfull blandning av fruktiga och blommiga noter, perfekt för den moderna äventyraren. Låt din personlighet lysa genom denna eleganta och livfulla doft!

Upptäck en doft som fångar essensen av ungdomlig glädje och elegans med Oscar de la Renta Alibi edt 100ml! Lanserad år 2022, denna blommiga och fruktiga parfym är en fest för dina sinnen. Omfamna dagen med en frisk och sprudlande känsla, perfekt för soliga vår- och sommardagar men också för kvällen när du känner för att lysa lite extra.

Fragrance Notes

  • Toppnoter: Pear Blossom, Bergamot och Mandarin Orange - en fräsch och fruktig start som väcker liv i din själ.
  • Hjärtnoter: Peony, Lotus och Peach - en blommig och söt bukett som svävar runt dig som en mjuk bris.
  • Basnoter: Musk, White Wood och Amber - en varm och träig avslutning som ger karaktär och djup.

Dojten är inte bara ett doftverk; den är din trogna följeslagare. Det här är mer än bara en parfym - det är ett sätt att uttrycka din personlighet! Möt världen med självförtroende medan Alibi skapar en osynlig aura av charm omkring dig. Den håller sig i genomsnitt 1-2 timmar, vilket gör den till den perfekta följeslagaren för både dag- och kvällsevenemang.

För vem passar denna doft?

Oscar de la Renta Alibi edt 100ml är idealisk för den moderna kvinnan - ung eller gammal, äventyrslysten eller romantisk. Perfekt för dem som älskar att låta deras personlighet stråla igenom i varje steg de tar. Oavsett om du klär dig för ett kaffe med vänner eller en fest under stjärnorna så kommer du alltid att känna dig underbar!

Så här använder du Alibi

  1. Spraya på pulspunkterna som handlederna, bakom öronen eller vid nacken.
  2. Använd gärna Alibi över dina kläder för en härlig doftupplevelse under dagen.
  3. Testa att kombinera med andra bergamott- eller blommiga noter för att skapa din egen unika signaturdoft!

Varför välja Oscar de la Renta?

Oscar de la Renta är mer än bara ett märkesnamn; det står för stil, glamour och innovation inom mode- och doftvärlden. Med rötter i haute couture har varumärket blivit synonymt med tidlös elegans. Varje produkt speglar passionen för detaljer och kvalitet, vilket gör dem till favoritvalet bland modeentusiaster världen över.

Låt Oscar de la Renta Alibi edt 100ml bli din nya kärleksaffär! Upplev hur den fräscha men ändå sensuella doften lyfter din självkänsla varje gång du använder den. Skapa minnen, omfamna nya äventyr, och låt din unika doft tala volymer om vem du är!

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.