Sommar REA - Lite extra bra pris hela sommaren på designer brands 🌸✨

 

Fri frakt från 500kr

 

1-2 vardagar leverans

 

Äkta varor & Nöjd kund garanti

Oscar de la Renta Alibi edt 30ml, Dam ♀

Upp till 15% rabatt på alla Oscar de la Renta-produkter · t.o.m. 1 Sep Se hela kampanjen ›

Nu endast: 520 SEK

Vårt pris: 609 SEK Lägsta 30-dagarspris 609 SEK

17,33 SEK/ml
Antal:
Snabb leverans 1–2 vardagar
Vi skickar din beställning samma dag om du beställer före kl 14:00 på vardagar. Leverans med BudBee, PostNord eller DHL.
Fri frakt från 500 kr med BudBee Box
Beställningar från 500 kr skickas fraktfritt med BudBee Box. DHL ServicePoint är fritt från 850 kr. Under dessa belopp tillkommer en fraktavgift som visas i kassan.
30 dagars öppet köp
Ångra ditt köp inom 30 dagar. Oöppnade produkter returneras enkelt – 50kr returkostnad.
100% äkta varor
Vi köper in alla produkter direkt från tillverkaren eller auktoriserade distributörer. Du kan alltid lita på att du får en äkta produkt.
Bank · Kort · Swish · Faktura · Avbetalning
Betala som du vill: SVEA faktura och delbetalning, Visa, Mastercard, Bank eller Swish.
blommig citrus muskig frisk fruktig
  • Tillverkare: Oscar de la Renta Räkna ut hur länge flaskan räcker
Bara 1 kvar i lager!
Beställ inom 8 tim 45 min för leverans imorgon
🏪
Hämta i butik Åbäcksgatan 6, Mölndal · Vardagar 9–17

Doftnoter

Mysk Mysk Päronblom Päronblom Pion Pion Lotus Lotus Bergamott Bergamott Mandarin Mandarin Träiga noter Träiga noter Persika Persika Bärnsten (Amber) Bärnsten (Amber)

Oscar de la Renta Alibi edt 30ml

Upplev en doft som dansar på din hud med Oscar de la Renta Alibi edt 30ml! Denna friska och blommiga parfym förför med sina fruktiga toppnoter av saftig mandarin och ljuvlig jasmin. Perfekt för den lekfulla själen som vill göra varje dag magisk!

Upplev en doft som dansar på dina sinnen med Oscar de la Renta Alibi edt 30 ml! Lanserad 2022, denna nya favorit är för dig - den lekfulla, upptäcktslystna kvinnan som älskar att omfamna livet. Med varje spray tar du steget in i en blommig och fruktig värld där musk och träiga noter skapar en förtrollande aura.

Dofternoter

Denna doft bjuder på en härlig symfoni av noter:

  • Toppnoter: Päronblomma, bergamott och mandarin - Fräsch och sprudlande, som en solig vårmorgon.
  • Hjärtnoter: Pion, lotus och persika - En blommig bukett som fångar romantiken i luften.
  • Basnoter: Musk, träiga noter och amber - Ger värme och djup till doften.

Oscar de la Renta Alibi passar perfekt för dagens äventyr under vårens och sommarens värme, även om den är tillräckligt mångsidig för att glittra även under andra årstider. Den bjuder på en känsla av fräschör och lätthet som lyfter ditt humör och ger dig självförtroende!

Användningstips

  1. Spraya på pulserande punkter: Applicera på handleder, hals eller bakom öronen för att maximera långvarigheten.
  2. Perfekt för dagliga äventyr: Passar utmärkt till både bruncher med vänner eller spontana sommarnätter.
  3. Lager med fuktighetskräm: Använd en neutral kroppslotion innan för att öka doftens hållbarhet.

Varför välja Oscar de la Renta Alibi?

Dess unika egenskaper gör den till en stjärna bland liknande parfymer! Längden på doften är inte alltid det längsta (cirka 1-2 timmar), men dess friska och blommiga arom gör att det alltid känns som en ny upplevelse. För kvinnor i alla åldrar som söker ett fräscht tillskott i sin parfymkollektion kommer Alibi snabbt att bli en självklar favorit!

Om varumärket

Oscar de la Renta har länge varit synonymt med elegans och stil. Med sina rötter i haute couture fortsätter märket att inspirera kvinnor världen över med sin ofelbara smak och räckvidd av dofter. Varje produkt speglar passionen för skönhet och lyx, vilket gör varje sprut av deras parfymer till en fest för sinnena.

Njut av livets små stunder med Oscar de la Renta Alibi edt 30 ml, din nya doftkompanjon!

Recensioner

Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Liknande produkter
Doftnyheter, VIP-treats och rabattkoder först av alla.