🍁 OKTOBER SALE - PASSA PÅ, SHOPPA INNAN BLACK FRIDAY HYSTERIN ✨

 

Fri frakt från 650kr

 

1-2 vardagar leverans

 

Äkta varor & Nöjd kund garanti

Adolfo Dominguez Agua De Bambu edt 50ml, Dam ♀

Vårt pris: 469 SEK

Nu endast: 409 SEK

★★★★★★★★★
★★★★★
Doftnoter

Lotus Lotus Bamboo Bamboo Yuzu Yuzu Mysk Mysk Freesia Freesia Cederträ Cederträ Jasmin Jasmin

Adolfo Dominguez Agua De Bambu edt 50ml

Upplev en förtrollande symfoni av fräschör med Adolfo Dominguez Agua De Bambu. Denna lätta eau de toilette sveper in dig i en grönskande oas av bambu och citrusnoter. Perfekt för den lekfulla själen, ger den en energigivande känsla som varar hela dagen

Låt dig svepas bort av en doft som förenar elegans och lekfullhet! Adolfo Dominguez Agua De Bambu edt 50ml är den perfekta följeslagaren för den moderna kvinnan som vill känna sig både fräsch och fascinerande. Lanserad år 2011, skapad av den talangfulle parfymören Ramon Monegal, är denna doft en fantastisk kombination av blommiga och akvatiska noter.

Fragrance Notes

  • Toppnoter: Lotus, Bambus, Yuzu - en uppfriskande och citrusig start som väcker sinnena.
  • Hjärtnoter: Lotus, Freesia, Jasmin - en bukett av blommor som förför med sin mjuka sötma.
  • Basnoter: Musk, Ceder - en värmande avslutning som ger doften djup och karaktär.

Agua De Bambu är den ultimata dagdoften, särskilt lämpad för vintern men kan absolut bäras året runt. Tänk dig att du strövar genom en lugn skog full av livgivande grönt medan små blommor dansar i vinden; denna parfym fångar just det!

Användning och Scenarier

  1. Morgonspray: Spraya på pulspunkter som handleder och hals för att starta din dag med energi.
  2. Kontorsdoft: En lätt applicering mitt på dagen för att återuppvakna koncentrationen.
  3. Nattliv: Jagas av alla under stjärnorna; denna doft får dig att sticka ut vid varje tillfälle.

Adolfo Dominguez Agua De Bambu edt 50ml passar perfekt för den självständiga, positiva kvinnan i alla åldrar. Den ger en känsla av frihet och säkerhet, idealisk för dig som älskar att vara spontan. Doften är både elegant och modern, vilket gör att den tilltalar både yngre tjejer och mogna kvinnor som erkänner skönheten i enkelhet.

Om Varumärket

Adolfo Dominguez är mer än bara parfymer; det är en livsstil. Med rötter i den spanska modevärlden har varumärket alltid strävat efter att kombinera tradition med innovation. Deras kreativitet reflekteras tydligt i de harmoniska dofterna, som varje gång knyter an till naturens skönhet.

Kasta bort tråkiga dofter; välj Adolfo Dominguez Agua De Bambu edt 50ml för att lysa upp dina dagar och skapa oförglömliga minnen. Låt denna unika doft bli din nya signaturdoft!

Recensioner (0)
Skriv en recension

Ditt namn:

Rabattkod att aktivera (om du har en):

Din recension:OBS: HTML översätts inte!

Betyg:

Star icon. For ratings.
Senast Besökta